Prædikentekst: Nytårsdag

Arninge Sogn Gudstjeneste 16:00 Arninge Kirke Janne Christine Funch Svensson
Askø Sogn Gudstjeneste 14:00 Askø Kirke Jeanette Strømsted Braun
Avnede Sogn Gudstjeneste 14:00 Avnede Kirke Ole Opstrup
Birket Sogn Gudstjeneste 15:30 Birket kirke Pia Lene Pape
Dannemare Sogn Gudstjeneste 14:00 Dannemare Kirke Henrik Gade Jensen
Døllefjelde Sogn Gudstjeneste 14:00 Døllefjelde Kirke Stine Rugaard Sylvest
Engestofte Sogn Gudstjeneste 16:00 Engestofte Kirke Kenneth Bjørnholt Jacobsen
Errindlev Sogn Gudstjeneste 14:00 Errindlev Kirke Anne-Lene Nielsen Frederickson
Eskilstrup Sogn Gudstjeneste 14:00 Eskilstrup Kirke Torben Elmbæk Jørgensen
Fejø Sogn Højmesse 13:00 Fejø Kirke Bjarne Abildtrup Madsen
Fjelde Sogn Gudstjeneste 14:00 Fjelde Kirke Kenneth Bjørnholt Jacobsen
Fuglse Sogn Gudstjeneste 16:00 Fuglse Kirke Anne-Lene Nielsen Frederickson
Gedser Sogn Gudstjeneste 16:00 Gedser Kirke Søren Winther Nielsen
Holeby Sogn Gudstjeneste 16:00 Holeby Kirke Anders Christensen Blichfeldt
Horbelev Sogn Gudstjeneste 16:00 Horbelev Kirke Mette Marie Trankjær
Horreby Sogn Gudstjeneste 16:00 Horreby Kirke Anna Sloth Jørgensen
Horslunde Sogn Højmesse 16:00 Horslunde Kirke Karin Andersen
Hunseby Sogn Gudstjeneste 19:00 Hunseby Kirke Gitte Sylvest Larsen
Karleby Sogn Gudstjeneste 19:00 Karleby Kirke Anna Sloth Jørgensen
Kettinge Sogn Gudstjeneste 16:00 Kettinge Kirke Jim Christiansen
Landet Sogn Gudstjeneste 14:00 Landet Kirke Kasper Michael Høyer
Majbølle Sogn Gudstjeneste 15:00 Majbølle Kirke Esbern Gaur Vernersen
Maribo Domsogn Højmesse 14:00 Maribo Domkirke Per Møller
Nebbelunde Sogn Gudstjeneste 17:00 Nebbelunde Kirke Birgitte Flensburg
Nykøbing F Sogn Gudstjeneste 14:00 Lindeskovkirken Bjørn Krohn
Nykøbing F Sogn Gudstjeneste 16:00 Nordre Kirke Lill Arendt Hemmingsen
Nykøbing F Sogn Gudstjeneste 17:00 Klosterkirken John Andersen
Nørre Ørslev Sogn Gudstjeneste 14:00 Nørre Ørslev Kirke Tom Friis
Radsted Sogn Gudstjeneste 16:00 Radsted Kirke Bendicht Mader
Rødby Sogn Gudstjeneste 17:00 Rødby Kirke Birgitte Flensburg
Rødbyhavn Sogn Gudstjeneste 16:00 Rødbyhavn Kirke Marianne Eilskov Hansen
Stokkemarke Sogn Gudstjeneste 16:00 Stokkemarke Kirke Hans Maaløe
Stubbekøbing Sogn Gudstjeneste 16:00 Stubbekøbing Kirke Margrethe Tøttrup
Systofte Sogn Gudstjeneste 16:00 Systofte Kirke Tom Friis
Søllested-Skovlænge-Gurreby Sogn Gudstjeneste 16:00 Søllested Kirke Rebekka Maria Brandt Kristensen
Sønder Alslev Sogn Gudstjeneste 17:00 Sønder Alslev Kirke Anna Sloth Jørgensen
Tillitse Sogn Gudstjeneste 16:00 Tillitse Kirke Henrik Gade Jensen
Tingsted Sogn Gudstjeneste 16:00 Tingsted Kirke Christina Rygaard Kristiansen
Toreby Sogn Gudstjeneste 10:30 Toreby Kirke Christina Birgitte Mielcke
Toreby Sogn Gudstjeneste 16:00 Sundkirken Hanne Elmgaard Lundsgaard
Tårs Sogn Gudstjeneste 14:30 Tårs Kirke Bendicht Mader
Utterslev-Herredskirke-Løjtofte Sogn Gudstjeneste 16:00 Lille Løjtofte Kirke Susanne Oxholm Bay Jacobsen
Vester Ulslev Sogn Gudstjeneste 15:30 Vester Ulslev Kirke Stine Rugaard Sylvest
Vesterborg Sogn Gudstjeneste 16:00 Vesterborg Kirke Kasper Michael Høyer
Væggerløse Sogn Gudstjeneste 16:00 Væggerløse Kirke Anders Martin Lauritsen
Østofte Sogn Gudstjeneste 19:00 Østofte Kirke Hans Maaløe
Aastrup Sogn Højmesse 10:00 Aastrup Kirke Jens Dag Lose
   

Det sker  

   
© Lolland-Falsters Stift