Prædikentekst: Anden juledag

Askø Sogn Gudstjeneste 09:30 Askø Kirke Jeanette Strømsted Braun
Avnede Sogn Højmesse 09:30 Avnede Kirke  
Brarup Sogn Højmesse 10:30 Brarup Kirke Dorte Hedegaard
Dannemare Sogn Gudstjeneste 09:30 Dannemare Kirke Henrik Gade Jensen
Engestofte Sogn Højmesse 10:30 Engestofte Kirke Kenneth Bjørnholt Jacobsen
Errindlev Sogn Gudstjeneste 09:00 Errindlev Kirke Anne-Lene Nielsen Frederickson
Eskilstrup Sogn Gudstjeneste 11:00 Eskilstrup Kirke Torben Elmbæk Jørgensen
Gedesby Sogn Højmesse 10:30 Gedesby Kirke Søren Winther Nielsen
Herritslev Sogn Gudstjeneste 11:00 Herritslev Kirke Stine Rugaard Sylvest
Holeby Sogn Gudstjeneste 10:30 Holeby Kirke Anders Christensen Blichfeldt
Horbelev Sogn Højmesse 10:30 Horbelev Kirke Mette Marie Trankjær
Hunseby Sogn Gudstjeneste 10:00 Hunseby Kirke Gitte Sylvest Larsen
Idestrup Sogn Gudstjeneste 09:00 Idestrup Kirke Anders Martin Lauritsen
Karleby Sogn Højmesse 10:30 Karleby Kirke Anna Sloth Jørgensen
Kettinge Sogn Gudstjeneste 09:30 Kettinge Kirke Jim Christiansen
Maribo Domsogn Højmesse 10:00 Maribo Domkirke Anne Birgitte Reiter
Nordlunde Sogn Gudstjeneste 09:00 Nordlunde Kirke Karin Andersen
Nykøbing F Sogn Gudstjeneste 10:00 Klosterkirken Michael Fagerlund
Nykøbing F Sogn Gudstjeneste 19:00 Lindeskovkirken Bjørn Krohn
Nysted Sogn Gudstjeneste 10:30 Nysted Kirke Ida Støckel Rolle
Nørre Alslev Sogn Højmesse 10:00 Nørre Alslev Kirke Marianne Wagner
Nørre Ørslev Sogn Højmesse 10:30 Nørre Ørslev Kirke Tom Friis
Radsted Sogn Gudstjeneste 10:30 Radsted Kirke Bendicht Mader
Ryde Sogn Gudstjeneste 10:30 Ryde Kirke Kasper Michael Høyer
Rødbyhavn Sogn Gudstjeneste 09:00 Rødbyhavn Kirke Anders Christensen Blichfeldt
Sankt Nikolai Sogn Højmesse 10:30 Sankt Nikolai Kirke Martin Egerup
Stokkemarke Sogn Højmesse 10:00 Stokkemarke Kirke Peder Riis Kistrup
Stormarks Sogn Højmesse 10:00 Stormarkskirken Lars Mynster
Stubbekøbing Sogn Højmesse 11:00 Stubbekøbing Kirke Margrethe Tøttrup
Søllested-Skovlænge-Gurreby Sogn Højmesse 11:00 Skovlænge Kirke Rebekka Maria Brandt Kristensen
Tingsted Sogn Højmesse 10:00 Tingsted Kirke Christina Rygaard Kristiansen
Toreby Sogn Gudstjeneste 10:00 Sundkirken Hanne Elmgaard Lundsgaard
Toreby Sogn Gudstjeneste 10:30 Toreby Kirke Christina Birgitte Mielcke
Torslunde Sogn Højmesse 10:30 Torslunde Kirke Anne-Lene Nielsen Frederickson
Utterslev-Herredskirke-Løjtofte Sogn Højmesse 09:00 Utterslev Kirke Susanne Oxholm Bay Jacobsen
Vestenskov Sogn Højmesse 11:00 Vestenskov Kirke Henrik Gade Jensen
Vigsnæs Sogn Højmesse 10:30 Vigsnæs Kirke Esbern Gaur Vernersen
Vindeby Sogn Højmesse 10:15 Vindeby Kirke Susanne Oxholm Bay Jacobsen
Væggerløse Sogn Højmesse 10:00 Væggerløse Kirke Anders Martin Lauritsen
Øster Ulslev Sogn Gudstjeneste 09:30 Øster Ulslev Kirke Stine Rugaard Sylvest
Østofte Sogn Gudstjeneste 19:00 Østofte Kirke Hans Maaløe
Aastrup Sogn Gudstjeneste 10:00 Aastrup Kirke Jens Dag Lose
   

Det sker  

   
© Lolland-Falsters Stift